Перейти до основного вмісту
У рамках даної тематики сформувалися наступні напрямки:

   Науковим керівником є доцент кафедри Володимир Вікторович Жихаревич. Група науковців працює по кількох напрямах:

  • моделювання теплових та дифузійних процесів з фазовими переходами на основі неперервних клітинних автоматів;

  • моделювання багатоклітинних біологічних об'єктів за допомогою технологій клітинних автоматів;

  • моделювання явищ самоорганізації та самореплікації методами клітинних автоматів.

   Перший напрямок. Оригінальний метод генерування клітинно-автоматного поля та механізму конкуренції клітинних автоматів дозволив значно підвищити точність та швидкість розпізнавання, а також використати цей метод для розпізнавання накладених, спотворених та рукописних символів.

   За цим напрямком було підготовлено кандидатську дисертацію (асист. Миронів І.В.) за спеціальністю 05.13.06 — Інформаційні технології, захист якої відбувся у 2018 році.

   За другим напрямом працює асистент Шумиляк Л.М. Разом з науковим керівником ними розроблено універсальний метод моделювання росту кристалів з фазовими переходами, утворення зерен, комірчастий ріст та концентраційне переохолодження. Перевагою цієї моделі є те, що вона надає дослідникам кількісні результати моделювання (на відміну від якісного моделювання іншими способами). Деяке спрощення моделі дає змогу моделювати не тільки ріст кристалів, а й аналогічні явища.

   За цим напрямком було підготовлено кандидатську дисертацію (асист. Шумиляк Л.М.) за спеціальністю 01.05.02 — математичне моделювання та обчислювальні методи (технічні науки), захист якої відбувся у 2018 році.

   Третій напрямок розробляється асистентом Газдюк К.П. Разом з науковим керівником вони працюють над задачами моделювання самоорганізації та еволюції багатоклітинних живих організмів та розповсюдження нервових імпульсів. Методика, яка використовується для моделювання — рухомі клітинні автомати. Детальніше з результатами моделювання можна ознайомитися на симуляціях (та на сайті GISES):

   За цими напрямками готується докторська дисертація доцента Жихаревича В.В. за спеціальністю 01.05.02  Математичне моделювання та обчислювальні методи (технічні науки), а також захищено дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора філософії (PhD) (асист. Газдюк К.П.) за спеціальністю 121  Інженерія програмного забезпечення, захист якої відбувся у 2020 році.

   Науковий керівник  проф. Остапов С.Е. Група займається розробкою генераторів псевдовипадкових послідовностей на основі клітинних автоматів та дослідженням їх статистичних, швидкісних характеристик. Розроблено серію генераторів на основі класичних правил міжклітинної взаємодії та їх комбінацій, запропоновано власні правила міжклітинної взаємодії на основі додавання за модулем два. Розроблено систему захищеного передавання даних на основі потокових шифрів і доведено її ефективність. Швидкість генерування програмної реалізації генераторів осягає 260 Мб/с.

   Зараз розробляються хеш-функції, потокові та блокові шифри на основі 2- та 3-вимірних клітинних автоматів, які демонструють гарні статистичні характеристики.

   За цим напрямком опубліковано багато статей, магістерських та бакалаврських робіт, взято участь у міжнародних конференціях, працюють асистент Комісарчук В.В. та аспіранти Дячук Р.Л. й Дяконенко Б.В. 

   Науковий керівник — проф. Остапов С.Е. Наукова група: проф. Фочук П.М., доцент Халавка Ю.Б. (кафедра неорганічної хімії), асистент Д'яченко Л.І. Розроблено програмно-апаратну систему аналізу дефектів вирощування напівпровідникових кристалів на основі розпізнавання ІЧ-фотографій. Розпізнаються об'ємні, лінійні та площинні дефекти вирощування. Запропоновано метод порівняння й аналізу програм розпізнавання на основі генерування «віртуального кристала» з наперед заданими властивостями дефектів вирощування та формування комплекту зображень із заданим кроком, придатних для розпізнавання іншими програмами. Показано ефективність такої системи порівняння та розроблено програмно-апаратну систему трекінгу наночастинок та доведено її ефективність для аналізу систем наночастинок.

   За цим напрямом кафедрою програмного забезпечення спільно з кафедрою неорганічної хімії твердого тіла та наноструктурних матеріалів протягом 2015-2016 рр. було виконано держбюджетний проєкт «Розробка програмно-апаратної системи для дослідження параметрів нано- та мікрооб'єктів у колоїдних розчинах та твердих тілах» (номер державної реєстрації: 0115U003240).

   За цим напрямком було підготовлено кандидатську дисертацію (асист. Д'яченко Л.І.) за спеціальністю 05.13.06 — Інформаційні технології, захист якої відбувся у 2017 році.

   Наукові керівники: проф. Остапов С.Е. та prof. I.Kanovsky, Max Stern Academic College of EmekYezreel, Israel. Розроблено програмне забезпечення для збирання та аналізу інформації веб-сторінок всесвітньої www-мережі. Запропоновано новий метод сканування мережі, який полягає в її «зондуванні» з багатьох точок входу, що дозволяє ефективно розпаралелити роботу. Доведено адекватність методу та проскановано більше 1,2 млн. веб-сторінок таких доменів: edu.ua; ac.il; net.ua. Показано, що рівень розвитку досліджених українських сегментів мережі відповідає світовим тенденціям і не містить суттєвих відмінностей від стандартних статистичних характеристик, що дозволяє стверджувати, що наявність тут спамерських кластерів малоймовірна.

   Проведено порівняльні дослідження кластеризації, для чого застосовувалися різні методи, які продемонстрували подібні результати. Розроблено новий метод кластеризації на основі ланцюгів Маркова, який застосовується для аналізу отриманих  при «зондуванні» мереж результатів.

   За цим напрямком захищено дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора філософії (PhD) (асист. Кириченко О.Л.) за спеціальністю 121 — Інженерія програмного забезпечення, захист якої відбувся у 2024 році.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності