Третій (освітньо-науковий)
Ціль програми
Підготовка фахівців з інженерії програмного забезпечення, здатних розв’язувати комплексні проблеми в галузі професійної та/або дослідницько-інноваційної, науково-організаційної, педагогічно-організаційної діяльності у сфері інформаційних технологій, що передбачає глибоке переосмислення наявних та створення нових цілісних знань та/або професійної практики, а також готових до викладацької роботи у закладах вищої освіти.
Основний фокус програми
Спеціальна освіта в галузі інженерії програмного забезпечення та наукові дослідження у сфері інженерії програмного забезпечення, які базуються на наукових напрямках кафедри та наукових керівників, широкій взаємодії з роботодавцями, спрямовані на реалізацію та збагачення особистісно-професійного потенціалу здобувачів.
Особливості програми
Освітня складова програми напрямлена на отримання здобувачами загальнонаукових компетентностей, набуття дослідницьких навичок та представлення результатів власних досліджень в усній та письмовій формі українською та іноземною мовами; здобуття глибоких знань зі спеціальності, орієнтованих на успішну трудову діяльність у галузі після закінчення аспірантури.
Наукова складова програми базується на наукових напрямах кафедри та авторських доробках наукових керівників із врахуванням індивідуальних траєкторій навчання здобувачів.
Реалізація програми передбачає
-
Бінарну форму навчання — безпосередня взаємодія викладача та здобувача, наукового керівника та здобувача, наукового керівника та викладача для оптимізації процесу підготовки кожного здобувача залежно від його індивідуальних потреб та напряму наукових досліджень) з використанням сучасних методів підготовки.
-
Диференціацію підготовки по роках навчання: перший рік підготовки: поєднання освітньої та наукової складових з переважаючою освітньою; другий, третій та четвертий роки підготовки – домінування наукової складової у поєднанні з науково-педагогічною діяльністю.
-
Визнання результатів навчання здобувачів вищої освіти, здобутих шляхом неформальної та/або інформальної освіти в системі формальної освіти.
Придатність до працевлаштування
Робота на посадах, пов’язаних з науково-дослідною, викладацькою, експертною та прикладною професійною діяльністю у сфері інженерії програмного забезпечення.Подальше навчання
Викладання та навчання
- Освітній процес здійснюється на засадах компетентнісного, системного, інтегративного підходів із застосуванням інноваційних та інтерактивних технологій, лекцій, семінарських, практичних та лабораторних занять, які підтримуються засобами дистанційного навчання.
-
Практична складова навчання забезпечується педагогічною практикою, регулярним проведенням занять зі студентами.
-
Науковий процес забезпечується індивідуальними консультаціями докторів та кандидатів наук, спеціалістами у сфері інформаційних технологій, обговоренням отриманих результатів на наукових семінарах та конференціях, написанням наукових статей, доповідей та дисертаційних праць.
-
Такий підхід визначає гуманістично-творчий стиль суб’єкт-суб’єктної взаємодії, дослідницький характер навчання.