Перший (бакалаврський)
Ціль програми
Підготовка фахівців, здатних реалізовувати всі етапи створення програмного забезпечення різного призначення для замовника: визначення та аналізу вимог замовника, проєктування архітектури програмної системи, детального проєктування, конструювання, комплексування програмних засобів, їх тестування, інсталяції, підтримки, супроводу, а також сприяти своєчасній заміні / виведенню програмних засобів з експлуатації.
Основний фокус програми
Дана освітня програма забезпечує набуття не тільки освітньої кваліфікації для виконання професійної діяльності, пов’язаної з реалізацією усіх етапів життєвого циклу створення програмного забезпечення для інформаційних систем різного призначення: від бізнес-аналізу області діяльності, визначення вимог до програмного забезпечення, його моделювання та проєктування архітектури до розробки кінцевого програмного продукту, його тестування, розгортання та супроводу, виходячи із інженерних засад та використовуючи методи і засоби аналізу, проєктування, конструювання програм, без знання яких неможливе грамотне створення високоякісного програмного забезпечення, а й, враховуючи специфіку реалізації інформаційних систем, які служать для підготовки і надання виробничої, фінансової, управлінської, аналітичної інформації, необхідної для прийняття управлінських рішень і контролю їх виконання на підприємництві та в бізнесі, і характеризуються необхідністю обробки великих обсягів різноманітних даних і їх мінливістю, освітньої кваліфікації для використання при розробці інформаційних систем сучасних інформаційних технологій, які ґрунтуються на використанні потужного математичного апарату: інтелектуального аналізу даних (Data Mining), методів імітаційного моделювання, методів оптимізації, методів статистичного аналізу, машинного навчання (Machine Learning), штучних нейронних мереж та інших методів і технік.
При підготовці за даною програмою здобувачі вищої освіти мають можливість отримати знання з інших галузей знань завдяки можливості формування гнучкої індивідуальної траєкторії навчання.
Особливості програми
Ґрунтовна фундаментальна підготовка у поєднанні із сучасною професійною підготовкою, яка дозволяє проводити інноваційну діяльність і працювати з передовими технологіями, що реалізують усі етапи життєвого циклу створення програмного забезпечення для інформаційних систем різного призначення.
При підготовці за даною освітньою програмою велика увага приділяється розвитку практичних навичок роботи, що дозволить випускнику включитися в робочий процес без додаткового навчання.
Забезпечення гарантованого рівня технологічної підготовки студентів відповідно до потреб ІТ галузі досягається шляхом проведення навчальних занять на базах провідних IT-компаній та залучення менторів IT компаній в якості лекторів, а також передбачено обов’язковий цикл практичної підготовки на робочих місцях ІТ підприємств з відривом від аудиторного навчання.
Учасники освітнього процесу мають можливість долучатись до програм міжнародної академічної мобільності.
Реалізація програми передбачає
-
Бінарну форму навчання — поєднання двох та/або більше викладачів для подання інформації студентам, залучення до аудиторних занять професіоналів-практиків, експертів галузі, представників роботодавців.
- Можливість здобувачам вищої освіти самостійно формувати індивідуальну освітню траєкторію навчального процесу для опанування нових технологій та наукових знань — реалізується через вільний вибір видів, форм і темпу здобуття знань, вибору навчальних дисциплін та рівня їх складності, методів і засобів навчання.
-
Визнання результатів навчання здобувачів вищої освіти, здобутих шляхом неформальної та/або інформальної освіти в системі формальної освіти.
-
Визнання та перезарахування результатів навчання здобувачів вищої освіти, отриманих згідно програм академічної мобільності (внутрішньої, міжнародної) в ЗВО-партнерах.
Придатність до працевлаштування
Бакалаври інженерії програмного забезпечення можуть працювати розробниками програмного забезпечення (Software Developer), архітекторами програмного забезпечення (Software Аrchitect), спеціалістами з тестування програмного забезпечення (Quality Assurance Engineer), розробниками і адміністраторами баз даних (Database Developers), DevOps-інженерами, а також ERP-програмістами, бізнес-аналітиками (фахівцями з бізнес-процесів), аналітиками даних (Data Analyst), фахівцями з інтелектуальної обробки даних (Data Mining Specialist), фахівцями з хмарних обчислень (Cloud Engineer) тощо.
Професійні профілі випускників:
-
Програміст — реалізує проєктні рішення стосовно системи у вигляді програмних кодів, документів й інших вихідних результатів у відповідності до діючих стандартів.
-
Фахівець з тестування програмного забезпечення — здійснює процес перевірки готової програми в статиці: перегляди, інспекції, налагодження вихідного коду, і в динаміці: шляхом прогону кінцевого набору тестових даних для різних шляхів виконання програми і порівняння отриманих результатів із заздалегідь заданими.
-
Архітектор програмної системи — визначає архітектуру, набір компонентів, їхніх інтерфейсів, інших характеристик системи і кінцевого складу програмного продукту; представляє проєктні рішення у структурних та поведінкових нотаціях; визначає технології, методи та засоби, які необхідні для реалізації проєктних рішень.
-
Аналітик — будує концептуальну модель предметної області та визначає на основі цього специфікацію системи на верхньому рівні; проводить узгодження вимог і визначення області дії проєкту на спільних переговорах із замовником.
-
Менеджер проєкту з розробки програмного забезпечення — відповідальний за розроблення проєкту на основі вимог, проєктних рішень і планів робіт та за їх реалізацію; керує виконанням проєктних угод і стежить за фінансовими, часовими і технічними ресурсами проєкту.
Область професійної діяльності:
-
розробка програмного забезпечення (десктопних додатків, веб-сайтів та порталів, мобільних додатків, комп’ютерних ігор, баз даних, розподілених систем тощо), коригування програм за бажанням користувачів;
-
аналіз проєктів та програм готових систем, розробка, постачання та документування програмного забезпечення на замовлення користувачів;
-
створення баз даних, збирання даних з одного чи декількох носіїв інформації, зберігання баз даних, організація доступу до баз даних, захист інформації в базах даних;
-
повне оброблення даних з використанням програмного забезпечення клієнта чи власного програмного забезпечення розробника, сервісні програми з вводу;
-
консультаційні послуги щодо типу та конфігурації комп’ютерних технічних засобів, а також пов’язаного з ними програмного забезпечення, аналіз потреб та проблем користувачів, пошук найоптимальніших рішень.
Подальше навчання
Можливість навчання за програмою другого (магістерського) рівня вищої освіти. Набуття додаткових кваліфікацій в системі післядипломної освіти.
В рамках Євроінтеграції можуть продовжувати навчання та вдосконалюватись з таких професій (за O*NET Classification):
-
інженер з прикладного програмного забезпечення (15-1031.00 — Computer Software Engineers, Applications);
-
розробник програмного забезпечення (15-1132.00 — Software Developers, Applications);
-
менеджер з архітектури та інженерії (11-9041.00 — Architectural and Engineering Managers);
-
викладач з інженерії у вищих навчальних закладах (25-1032.00 — Engineering Teachers, Postsecondary).
Викладання та навчання
-
Викладання проводиться з дотриманням принципів академічної свободи у вигляді: лекцій, мультимедійних лекцій, практичних занять та семінарів, комп’ютерних практикумів та лабораторних робіт, тренінгів, консультацій з викладачами, самостійної роботи на основі підручників, навчальних посібників та конспектів лекцій.
-
Застосування інформаційно-комунікаційних технологій (онлайн-лекції , дистанційні курси).
-
Навчання студентоцентроване, передбачені проведення самостійних та групових досліджень із розв’язування ситуаційних проблем та кейсів, командна робота з розробки програмних проєктів, індивідуальна робота, підготовка кваліфікаційної роботи.
ОПП "Програмна інженерія"
1. Навчальний план, 2023
2. Навчальний план, 2022
ОПП "Інженерія програмного забезпечення"
1. Навчальний план, 2021
2. Навчальний план, 2020